Przypinki, buttony na andrzejki

Andrzejki to jeden z najbardziej magicznych wieczorów w ciągu roku. 30 listopada to doskonała okazja do tańców i odprawiania wróżb. W trakcie imprezy z całą pewnością przydadzą Ci się starannie wykonane kolorowe przypinki. Sprawdź, jakie wzory mogą posiadać buttony, które trafią do rąk uczestników zaplanowanej zabawy!

Kilka słów o obrzędach i tradycjach andrzejkowych

Dzień świętego Andrzeja to wyjątkowy wieczór listopadowy, który jest znany przede wszystkim z lania wosku. Nie do końca wiadomo, skąd wywodzi się ten zwyczaj, ale zdaniem etnografów na terenie Europy jest praktykowany od początku XII wieku. Pierwotnie we wróżbach andrzejkowych brały udział głównie niezamężne dziewczęta, które w ten sposób chciały dowiedzieć się, jak będzie wyglądać ich życie uczuciowe. Wraz z biegiem czasu Andrzejki nieco zmieniły swój charakter i dzisiaj w zabawy organizowane w noc przypadającą z 29 na 30 listopada angażują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Co więcej, obrzędy ludowe współcześnie są traktowane z przymrużeniem oka – odprawiane wróżby traktuje się raczej jako formę dobrej rozrywki.

Jak wybrać idealne przypinki na Andrzejki?

Organizując imprezę andrzejkową, zwłaszcza w większym gronie, koniecznie zainwestuj w atrakcyjne gadżety, jakimi są butttony. Dzięki tego typu identyfikatorom goście będą mogli bez trudu rozpoznawać się nawzajem. Pieczołowicie wykonane przypinki zapinane z tyłu na agrafkę wprowadzą zebranych w nastrój magii i tajemniczości, a po zakończonej zabawie będą stanowić sentymentalną pamiątkę. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni rozmiar i kształt, a także przykuwającą uwagę grafikę. Tego rodzaju akcesoria możesz przyozdobić dowolnym obrazkiem lub napisem związanym z zabawą andrzejkową. Na przypince umieść też imię każdego z uczestników imprezy. W ten sposób uzyskasz jedyne w swoim rodzaju dodatki, które z całą pewnością nie umkną uwadze żadnego gościa.

Buttony w klimacie andrzejkowego wieczoru…

Ciekawym rozwiązaniem są także eleganckie przypinki na zamówienie, na których znajdzie się dowolnie wybrany przez Ciebie wzór. Jeśli nie do końca wiesz, na jaką grafikę postawić, z pomocą przyjdą Ci specjaliści z Buttony.pl. Specjalnie dla Ciebie przygotujemy unikatowe metalowe badziki z motywem przewodnim andrzejkowej imprezy, które pozwolą Ci zorganizować niezapomniany wieczór pełen wróżb. Poniżej prezentujemy kilka przykładowych symboli, które świetnie sprawdzą się na buttonach niezbędnych do imprezowania w Andrzejki.

  1. Figury woskowe – to nawiązanie do najpopularniejszej zabawy, w której chodzi o to, aby wylać wodę na gorący wosk. W ten sposób powstają rozmaite kształty, które mogą zainspirować Cię do stworzenia oryginalnych identyfikatorów.
  2. Klucz – zgodnie ze słowiańską tradycją w wieczór świętego Andrzeja wosk należy lać przez dziurkę od klucza. Znak ten świetnie sprawdzi się na przypinkach zarówno dla starszych, jak i dla młodszych uczestników zabawy andrzejkowej.
  3. Serce – być może nie wiesz, ale święty Andrzej jest patronem wierności i dobrej miłości! Z tego względu motyw ten również doskonale nadaje się na buttony dla gości, czy przyjaciół zaproszonych na tę jedną noc, kiedy rzeczywistość łączy się z czarami.

Plakietki z powyższymi symbolami będą pasować każdemu, a co więcej, sprawią, że wieczór andrzejkowy pozostanie zapamiętany jako magiczny i niepowtarzany. Po imprezie będą natomiast wspaniałą pamiątką, kojarzącą się z radosnym czasem spędzonym w gronie fantastycznych ludzi.

Podsumowanie

Organizując bal andrzejkowy, czy spotkanie przy szklanej kuli dla najbliższych przyjaciół, warto zadbać o niebanalne dodatki. Przypinki z własnym nadrukiem to idealne gadżety na noc pełną magii i wróżb. Jeśli wciąż nie wiesz, jakie buttony będą najlepsze na Twoje przyjęcie, skontaktuj się z nami! W naszej ofercie znajdziesz wszystkie niezbędne komponenty do przypinek, dzięki którym samodzielnie stworzysz efektowne i jednocześnie trwałe identyfikatory na imprezę z okazji Andrzejek.