Przypinki dla mola książkowego

Według raportu przygotowanego przez Bibliotekę Narodową, w 2019 r. blisko 40% osób sięgnęło po książkę. Mogłoby być lepiej, prawda? Promocja czytelnictwa jest realizowana na wiele sposobów. Jednym z nich są związane z książkami gadżety – np. barwne przypinki i humorystyczne plakietki. Zobacz, jak można je sprytnie zastosować, aby zachęcić innych do wizyty w księgarni lub bibliotece!

Przypinka jako wyraz pasji

Zapewne niejednokrotnie spotkałeś osoby, które miały na torebce albo czapce kolorowe badge. Pokazują one zainteresowania człowieka, który je nosi. Popularne są badziki z zespołami muzycznymi, bohaterami filmów czy anime, a także z humorystycznymi hasłami. Poprzez dobrze dobrane buttony można wyrazić siebie na wiele sposobów! Niektórzy noszą nawet po kilkanaście takich przypinek.

Dlaczego by zatem nie ujawnić światu pasji czytelniczej, kupując spersonalizowane plakietki z agrafką? Oto kilka pomysłów, co może się na nich znaleźć:

  • stos woluminów, znad którego widać wychylającą się postać,
  • grafika z Twojej ukochanej książki,
  • będąca symbolem mądrości i oczytania sowa,
  • jeden z Twoich ulubionych cytatów z powieści, do której często wracasz,
  • zdjęcie, które zrobił Ci ktoś w momencie, gdy zatopiłeś się w lekturze.

To zaledwie kilka propozycji. Z pewnością jednak wpadniesz na własne pomysły na badziki. Przecież czytelnicy są kreatywni i wyróżniają się nieprzeciętną wyobraźnią!

Metalowe przypinki z własnym wzorem – idealne na targi

Tematyczne badge są nieodzownym elementem wszelkich branżowych imprez. Nie powinno ich również zabraknąć na targach książki. Ich goście chętnie wzbogacą swą kolekcję pamiątek z dotychczas odwiedzonych eventów. Na takich wydarzeniach pojawiają się też miłośnicy klasycznych, metalowych przypinek!

Pracujesz w firmie, związanej z branżą czytelniczą? Reprezentujesz wydawnictwo na popularnym evencie książkowym? Koniecznie zadbaj więc o stosowne gadżety, które udostępnisz na stoisku. Buttony z chwytliwym hasłem albo interesującą grafiką powiązaną z czytelnictwem pasują tu jak ulał! Przy projektowaniu ich wzoru nie zapomnij o logo swojego wydawnictwa.

Żeby jeszcze bardziej wyróżnić się wśród wydawców, postaw na oryginalne, kwadratowe przypinki. Zazwyczaj badziki są okrągłe, zatem taka oryginalna plakietka na pewno zwróci uwagę niejednego gościa. Ponadto będziesz mieć większe pole manewru, jeśli chodzi o projekt badge’a. Na powierzchni w kształcie kwadratu zmieści się więcej treści. Rozwiązanie to sprawdzi się, gdy rozważasz zamieszczenie na przypince cytatu z książki bądź większego logo.

Badge na zamówienie – dla szkół i nie tylko

Wiele instytucji i placówek edukacyjnych stawia sobie za cel promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Najmłodsi uczniowie zaczynają swoją przygodę z książką od lekcji bibliotecznej, gdzie dowiadują się, w jaki sposób korzystać z zasobów szkolnej wypożyczalni. Żyjemy jednak w erze smartfonów, tabletów i laptopów… Coraz trudniej przekonać dzieci, aby sięgały po papierowe tomy. Świetnym sposobem na zachęcenie do tego uczniów będzie zatem rozdanie im kolorowych przypinek. Gdy pierwszoklasiści dostaną badziki z napisem „Dumny czytelnik” albo „Książka moim przyjacielem!”, może chętniej będą zaglądali na książkowe regały?

Jeszcze inny pomysł to nagradzanie dzieciaków. Najlepsi uczniowie dostają często dodatkowe dyplomy i gratulacje od nauczyciela. Ponadto w niektórych szkołach praktykuje się wręczanie drobnych upominków tym uczniom z poszczególnych klas, którzy w danym roku szkolnym wypożyczyli najwięcej książek w bibliotece. Osoba, która zostanie w ten sposób doceniona, z pewnością chętniej wróci do czytelni we wrześniu. Jeżeli więc pracujesz w szkole jako nauczyciel czy bibliotekarz, rozważ takie rozwiązanie. Nagroda w postaci książki i zabawnego buttona? Czemu nie! Ważne, aby przypinki dla dzieci były bezpieczne w użytkowaniu.

Podsumowanie

Gadżety dla mola książkowego to nie tylko zakładki i tematyczne skarpetki. Taka osoba chętnie sięgnie też po wyrażającą jej pasję przypinkę. Szukasz firmy, która zajmie się produkcją buttonów z Twoim wzorem? Znakomicie trafiłeś! Zapraszamy do kontaktu w sprawie personalizowanych badzików czytelniczych!