Przypinki na rozpoczęcie roku szkolnego

Z czym kojarzą się barwne badge? Pierwsza myśl: noszone przez młodzież symbole ulubionych zespołów czy drużyn piłkarskich. Przypinane na plecak, okrągłe albo kwadratowe blaszki z agrafką. Tymczasem okazuje się, że buttony mogą pełnić również funkcję niejako edukacyjną. W jaki sposób zastosować je w szkołach i dlaczego warto rozdać je uczniom już na początku kolejnego etapu edukacji, czyli we wrześniu? Podpowiadamy!

Nowa szkoła? Z przypinką będzie łatwiej!

Pierwsze dni w kolejnej szkole są zwykle ekscytujące. Nowe znajomości, nowa wiedza… Czasami jednak może to wywoływać stres. Bywa tak, zwłaszcza gdy szkoła jest daleko od domu i wiadomo, iż w klasie nie będzie dotychczasowych przyjaciół. Na szczęście z pomocą kolorowych buttonów da się ułatwić młodym osobom wzajemne zapoznanie i aklimatyzację w placówce! Wystarczy zamówić przypinki z imionami i nazwiskami wszystkich uczniów. Wówczas dzieciom łatwiej będzie zapamiętać, z kim chodzą do klasy i kto siedzi koło kogo.

Badge jest często widoczną odznaką przynależności do konkretnej grupy. Każda osoba potrzebuje akceptacji. Wszyscy chcą mieć świadomość, że są częścią jakiejś większej wspólnoty. Barwne przypinki pozwalają identyfikować się z daną grupą, w tym przypadku – z klasą! Warto więc jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku rozważyć wprowadzenie takich plakietek w szkole. Jako producent buttonów, oferujemy tematyczne badge w korzystnych cenach!

Nie tylko na szkolnym korytarzu

Warto zauważyć, że proponowane badziki sprawdzą się również poza szkolnymi ławkami. Pierwsze miesiące w nowej placówce to zazwyczaj czas na integrację. Wspólna wycieczka pozwala uczniom zapoczątkować koleżeńskie relacje, a także umożliwia wychowawcy poznanie swoich nowych podopiecznych. Aby to uprościć, przydadzą się imienne buttony. Na wyjeździe integracyjnym wykonuje się często liczne ćwiczenia i zadania, których celem jest nawiązanie i wzmocnienie więzi oraz nauczenie młodzieży współpracy. Dzięki plakietkom każdy szybciej zorientuje się, jakie są imiona osób dookoła, co ułatwi porozumienie.

Zamówione przypinki warto rozdać uczniom zaraz na początku wyjazdu. Nie tylko spełnią one swoją praktyczną funkcję w trakcie pobytu poza szkołą, ale też okażą się miłą pamiątką z pierwszej wycieczki. Później, po powrocie do klas, sprawdzą się natomiast jako identyfikatory – oczywiście, jeżeli dana placówka zaleca ich noszenie przez uczniów.

Buttony na zamówienie dla klas: wyróżnijcie się danym kolorem!

Jeden z pomysłów na szkolne badge to zamówienie wszystkich buttonów w takim samym kolorze, z tym samym wzorem, różniących się tylko danymi uczniów. Można jednak podejść do sprawy inaczej i zlecić produkcję przypinek w różnych barwach. Przykładowo: każdy oddział (np. wszystkie klasy A, I-III) ma wówczas swój własny „kod” kolorystyczny. Zielone badziki dla klas biologiczno-chemicznych? Niezły pomysł. Żółte albo czerwone dla profili sportowych? Oczywiście! Dzięki temu podczas przerw uczniowie łatwiej odnajdą na korytarzu rówieśników z klasy i sprawniej znajdą starszych kolegów, których można poprosić o pomoc w nauce.

Rozwiązanie to sprawdzi się też na wszelkich zajęciach pozalekcyjnych. W szkole działa np. koło teatralne, a jego uczniowie noszą buttony? Od razu zatem widać, z jakich oddziałów młodzież najchętniej przychodzi na ćwiczenia. To użyteczna wiadomość zwrotna dla prowadzącego warsztaty. Ponadto przypinki z agrafką ułatwiają zapoznanie się uczniów z różnych klas, wspólnie uczęszczających na wybrane przez siebie zajęcia.

Podsumowanie

Nowy rok na szkolnej ścieżce można więc umilić uczniom, wręczając im spersonalizowane, stylowe badge. To ciekawa alternatywa dla tradycyjnych identyfikatorów, a także praktyczna pomoc w zintegrowaniu klasowego środowiska. Zachęcamy zatem do rozważenia tego rozwiązania, przydatnego nie tylko w samej placówce, ale i poza nią. Trzydniowa wycieczka integracyjna? Tylko z badzikami imiennymi! Szkolna dyskoteka w wynajętym lokalu? I tam przydadzą się buttony. Zapraszamy do sklepu z przypinkami online, a w razie dodatkowych pytań – do kontaktu z naszym zespołem!