Jak zaprojektować własną przypinkę?

Jednymi z ciekawszych materiałów reklamowych oraz przedmiotów pamiątkowych są przypinki z agrafką. Zazwyczaj niewielkie, okrągłe lub kwadratowe, stanowią modny dodatek do ubioru. Badge można przypiąć też na plecak. Jednak kupić gotowe buttony – to jedno. Co natomiast w sytuacji, gdy potrzebny jest ich indywidualny projekt? Jak stworzyć przypinkę z własnym nadrukiem? Przekonaj się, że to całkiem proste!

Buttony na zamówienie – od czego zacząć?

Wiesz już, że potrzebujesz zlecić produkcję kolorowych buttonów. Zadanie to zostało przydzielone właśnie Tobie. Co dalej? Zacznijmy od odpowiedzi na podstawowe pytanie – na jaką okazję mają one zostać zrealizowane?

Plakietki na wydarzenia prywatne

Czeka Cię rodzinne spotkanie w sporym gronie, np. wesele? A może jednorazowa, ale huczna impreza taka jak wieczór panieński? W takim wypadku pole manewru, jeśli chodzi o kolorystykę, masz całkiem spore! Dla badzików ślubnych kluczowe będzie ich dopasowanie do pozostałych elementów: zaproszeń, winietek, kwiatów… Z kolei imprezowe przypinki powinny być powiązane z motywem przewodnim wydarzenia. W obu przypadkach warto na badge’u uwzględnić:

  • datę, kiedy odbywa się określony event,
  • imię i nazwisko osoby, która będzie nosiła plakietkę,
  • charakterystyczną grafikę, związaną z danym dniem,
  • opcjonalnie: zabawne hasło, cytat lub dodatkowe słowa – np. podziękowania dla uczestnika.

Przypinki reklamowe i badge firmowe

Nieco inaczej wygląda kwestia firmowych przypinek z własnym wzorem. Tutaj nie warto przesadzać z kolorystyką. Dobrym pomysłem będą buttony reklamowe w barwach marki, spójne z pozostałymi jej gadżetami. Czcionki również powinny być wyważone, a jednocześnie czytelne. Gdy badge są przygotowywane na konkretną okazję – np. targi branżowe czy rocznicę firmy – trzeba pamiętać o odpowiedniej dacie i nazwie wydarzenia.

Projekt przypinki – kilka istotnych wskazówek

Gdy kolory, czcionki i treść na plakietki są już wybrane, czas stworzyć konkretny projekt. Jeżeli chcesz skorzystać z oferty internetowego sklepu z przypinkami, np. buttony.pl, zostaniesz poproszony o przesłanie go mailowo. Warto zwrócić uwagę na wskazówki producenta, które znajdziesz na stronie WWW.

Przypomnijmy pokrótce najważniejsze aspekty! Projektując przypinkę z logo, napisem czy grafiką pamiętaj, aby:

  • wszelkie teksty zamienić przed wysłaniem na krzywe (zrobisz to w odpowiednim programie graficznym),
  • kolorystyka całości była w palecie CMYK,
  • zachować rozdzielczość co najmniej 300 dpi,
  • projekt badzika miał skalę rzeczywistą – czyli 1:1,
  • plik przesyłać w formacie PDF albo ewentualnie PSD.

Ważne jest też dopasowanie wielkości poszczególnych elementów graficznych do rozmiaru przypinki (uwzględniając spady, marginesy itd.). Dla ułatwienia na naszej stronie znajdziesz odpowiednie szablony.

Jak i kiedy zamawiać badge?

W przypadku zakupu badge na rodzinne wydarzenie trzeba wziąć pod uwagę margines czasowy. Dotyczy to szczególnie takich okresów w roku, gdy producenci przypinek mają więcej pracy. Wiele osób zamawia bowiem plakietki mikołajkowe, andrzejkowe, a także okolicznościowe badziki studniówkowe i maturalne.

Samo przygotowanie projektu, gdy ma się pomysł i dodatkowe pomoce (jak wspomniane wyżej pliki z szablonami), jest dość szybkie. Warto jednak jak najprędzej przesłać gotowy wzór do pracownika naszego sklepu z plakietkami, aby upewnić się, że wszystko jest stworzone, jak należy. Wówczas będziemy mogli niezwłocznie przystąpić do produkcji.

Zwróć ponadto uwagę na czas, potrzebny na dostawę gotowego zamówienia pod Twoje drzwi. Zazwyczaj powinno się zarezerwować na to około tygodnia. Podsumowując to wszystko: dobrze jest zająć się projektem przypinek na co najmniej dwa tygodnie przed określonym wydarzeniem. Gdy jednak czasu masz mniej – skontaktuj się z nami. Postaramy się pomóc!

Podsumowanie

Jak widzisz, zaprojektowanie własnego buttona wcale nie jest skomplikowane. Wystarczy darmowy program graficzny, odrobina kreatywności i wiedza, zaczerpnięta ze strony producenta badzików. Już nie możemy się doczekać, aby zobaczyć Twój oryginalny projekt! Wyślij go nam, gdy tylko będzie gotowy, a my zajmiemy się resztą!