Przypinki reklamowe - buttony na zamówienie

Doskonale sprawdzają się jako niewielki gadżet reklamowy, który można wykorzystać podczas eventów, branżowych targów, firmowych pikników oraz wszelkiego typu kampanii promocyjnych. Chętnie zamawiane są również przez placówki edukacyjne, instytucje oraz organizatorów imprez biznesowych lub okolicznościowych. Są znane pod wieloma różnymi nazwami – przypinki, plakietki, buttony. Zastanawiasz się, czym różnią się między sobą okrągłe i wypukłe znaczki z agrafką? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótki przewodnik na ten temat! Sprawdź sam!

Gadżet, który ma niejedno imię

Klienci odwiedzający stronę naszego sklepu internetowego oraz kontaktujący się z działem obsługi używają zamiennie wielu różnych nazw. Bardzo często pojawiają się zapytania o przypinki, plakietki lub buttony. Wiele osób poszukuje również znaczków na agrafce, pyta o badziki lub badgy. Rzadziej spotykamy się z określeniami:

  • wpinki,
  • zapinki,
  • okrągłe znaczki reklamowe,
  • metalowe znaczki promocyjne,
  • pinsy,
  • piny.

Każde z tych słów tak naprawdę definiuje jeden przedmiot, czyli okrągłe lub kwadratowe i lekko wypukłe znaczki wykonane z metalu, które z tyłu mają agrafkę, a z przodu wybrany nadruk (najczęściej logo marki, napis lub obrazek). Różnica istnieje więc wyłącznie w nazewnictwie odnoszącym się do jednego, popularnego od wielu lat gadżetu, który znajduje bardzo szerokie zastosowanie.

Przypinka, plakietka czy button – skąd tyle różnych określeń?

Zastanawiasz się, dlaczego jeden drobiazg funkcjonuje na rynku pod tak wieloma nazwami? Różnice biorą się tak naprawdę z łączenia słownictwa pochodzącego z wielu krajów. Podstawową, polską nazwą jest przypinka – słowo powstało po prostu od czasownika „przypinać”. Agrafka pozwala wygodnie doczepić znaczek do ubrania, torebki, plecaka, piórnika, chusty oraz wielu innych miękkich powierzchni.

Nazwa plakietka pochodzi zaś od francuskiego „plaquett” oznaczającego płytkę, tabliczkę lub tarczę. Badziki to zapożyczenie z angielskiego „badge”, czyli odznaka lub znaczek. Button wziął się z tego samego języka i w przetłumaczeniu na polski to przycisk bądź guzik. Piny zaczerpnięte zostały od „pin”, czyli szpilki, broszki.

Tak duże zróżnicowanie nazw z pewnością może być mylące, ale warto pamiętać, że nie ma żadnego wpływu na wygląd oraz inne właściwości gadżetów tworzonych na zamówienie.

Metalowe przypinki – doskonała promocja marki

Niewielkie, okrągłe przypinki to uniwersalne przedmioty, które znajdują bardzo szerokie zastosowanie. Można na nich w estetyczny sposób przemycić logo lub hasło reklamowe, dlatego często wykorzystywane są podczas różnego typu promocji (np. wprowadzania na rynek nowej firmy, odświeżania oferty, promowania dodatkowych produktów).

Sięgają po nie sieci handlowe, sklepy, restauracje, hotele oraz liczne przedsiębiorstwa usługowe i handlowe z wielu różnych branż organizujące imprezy firmowe bądź eventy. Bardzo często są rozdawane przez hostessy uczestnikom wydarzenia jako drobny upominek i pamiątka. Przypinki z imionami wykorzystywane są przez pracowników w punktach obsługi klienta, promujących markę na targach, konferencjach, seminariach lub innych zakrojonych na szeroką skalę eventach biznesowych.

Bogate wzornictwo sprawia, że buttony można idealnie dopasować do identyfikacji wizualnej marki. Dostępne są nie tylko klasyczne, okrągłe plakietki, ale także badziki kwadratowe. Mogą one przybierać bardziej indywidualne formy – dużą popularnością cieszą się znaczki odblaskowe (widoczne po zmierzchu), z magnesem czy z otwieraczem do butelek, który zwiększa praktyczność przedmiotu.

Efektowne buttony okolicznościowe

Fantazyjne badziki imienne bardzo często są wykorzystywane podczas imprez okolicznościowych. Ogromną popularność zdobyły plakietki na studniówkę, wieczór panieński lub kawalerski, chrzciny oraz ślubne i weselne. Bogate możliwości personalizacji pozwalają zaprojektować przypinki idealnie dopasowane do niemal każdego wydarzenia.

Poszukujesz wysokiej jakości buttonów zaprojektowanych na indywidualne zamówienie? Zapoznaj się ze szczegółami naszej oferty i wybierz profesjonalne gadżety idealnie wpisujące się w Twoje oczekiwania.