Czy rozmiary przypinek mają znaczenie?

Niewielkie metalowe znaczki z agrafką przytwierdzoną z tyłu to doskonały sposób na reklamę marki lub podkreślenie wyjątkowego wydarzenia. Możesz je wykorzystać w sklepie, hotelu, restauracji bądź innym punkcie usługowym. Sprawdzą się na branżowych targach, podczas konferencji, koncertów, festiwali, wszelkiego typu eventów lub imprez prywatnych. Przypinki różnią się rozmiarami i kształtem. Przeczytaj i dowiedz się, czy ma to jakieś znaczenie!

Buttony – jakie mają rozmiary?

Dokładne prześledzenie rynku buttonów reklamowych pokazuje, że dostępne są one w wielu różnych rozmiarach. W katalogach można znaleźć m.in. znaczki o wymiarach:

  • 18 mm,
  • 20 mm,
  • 25 mm,
  • 32 mm,
  • 37 mm,
  • 38 mm,
  • 44 mm,
  • 50 mm,
  • a nawet 158 mm.

Oczywiście są to tylko przykłady rozmiarów. Niektóre z nich dzieli jedynie 1-2 mm różnicy, co tak naprawdę jest niewidoczne gołym okiem. Te drobne nieścisłości wynikają ze standardów przyjętych w krajach konkretnych producentów. Polskie badziki odznaczają się na tle tych sprawdzanych z USA czy Chin.

Nie wiesz, które badge wybrać? Najbardziej uniwersalne jest kilka wymiarów. Średnica 18 czy 20 mm jest niewielka, dlatego obrazek lub tekst naniesione na taką powierzchnię są trudne do odczytania. Z tego powodu nie polecamy raczej przypinek poniżej 25 mm, ponieważ Twój przekaz może pozostać tutaj niezauważony przez uczestników wydarzenia. Górną granicą, którą zalecamy, jest 75 mm. Większe buttony stają się niezbyt poręczne. Metalowa przypinka o średnicy 158 mm jest duża i ciężka (wielkością przypomina… talerzyk deserowy). Jej przytwierdzenie do marynarki, bluzki czy koszuli byłoby więc naprawdę kłopotliwe. W ten sposób, zamiast zareklamować konkretne wydarzenie, mógłbyś wywołać u jego uczestników irytację.

Przypinki 25 mm – poręczne i tanie

W USA standardowe badge mają 1 cal, czyli około 25,4 mm. W Europie rozmiar ten został zaokrąglony do 25 mm (wielkość przypominająca monetę o nominale 5 zł). Taki badzik jest niewielki, ale wystarczy do naniesienia np. logotypu firmy. Jest wygodny w noszeniu (waży około 2 gramy, dlatego nie odpina się od ubrania i jest praktycznie niewyczuwalny). Jego niska cena sprawia, że doskonale sprawdzi się w roli ekonomicznego znaczka reklamowego przeznaczonego na imprezę masową. Można wykorzystać go m.in. na wydarzeniu sportowym, muzycznym, kulturowym czy biznesowym.

Badziki 37 mm – na jakie okazje się sprawdzą?

Różnego typu buttony w rozmiarze 37 mm dają większe możliwości naniesienia grafiki lub tekstu. Mogą zostać ozdobione nie tylko wyraźnym logotypem firmy, ale także zdjęciem w tle oraz napisem (2-3 wyrazy na górze i na dole nie zaburzą harmonii projektu). Taki znaczek waży około 4,5 grama, dlatego jest wygodny w noszeniu, można go bez obaw przypiąć nawet do eleganckiej koszuli lub bluzki i będzie praktycznie niewyczuwalny. Jednocześnie jego cena nie jest wygórowana.

Ten rozmiar polecamy m.in. jako przypinki studniówkowe, weselne i ślubne, na wieczór panieński lub kawalerski. Można je wykorzystać również podczas konferencji, firmowych imprez integracyjnych, eleganckich bankietów czy balów karnawałowych.

Badge 56 mm – uniwersalne rozwiązanie na wiele okazji

Rozmiar 56 mm doskonale sprawdzi się dla osób, które poszukują typowych przypinek reklamowych. Na metalową powierzchnię można nanieść nie tylko logotyp marki, ale także hasło promocyjne czy starannie zaprojektowaną grafikę. Zarówno zdjęcia, jak i teksty będą tutaj odpowiednio wyeksponowane i dobrze widoczne (także na nagraniach video czy fotografiach zrobionych podczas wydarzenia). Znaczek z agrafką waży około 10 gram.

Sprawdzi się m.in. jako gadżet reklamowy rozdawany podczas eventów, pamiątka dla weselników bądź uczestników innego wydarzenia. Można go wykonać w wersji z magnesem czy otwieraczem do butelek.

Przypinki 75 mm

Duże okrągłe buttony 75 mm świetnie sprawdzą się do umieszczania haseł reklamowych oraz informacji o aktualnych promocjach w sklepie czy restauracji.

Podsumowanie

Potrzebujesz starannie zaprojektowanych znaczków, które będą dopasowane do okazji? Odwiedź nasz sklep z przypinkami online i dobierz idealny rozmiar oraz zaprojektuj wzór gadżetów dla siebie! Jeżeli nie wiesz, jaki badzik sprawdzi się najlepiej – zdaj się na nasze doświadczenie. Podpowiemy Ci, który wariant będzie pasował do danej okoliczności oraz co na nim zamieścić.