Opaski odblaskowe z nadrukiem jako doskonała reklama dla Twojej firmy

Długopisy reklamowe? Cóż, to popularne rozwiązanie, ale nieco sztampowe. Zakładki do książki w postaci ulotek? Często niestety lądują w najbliższym koszu… Co zatem wybrać, gdy chce się wypromować swoją markę z pomocą użytecznych gadżetów reklamowych? My polecamy odblaskowe elementy, takie jak np. samozaciskowe opaski na zamówienie. Czy to się rzeczywiście opłaca? Sprawdź!

Opaski odblaskowe – dlaczego warto?

Dobra reklama to skuteczna promocja. Pytanie, komu to oceniać? Kluczowe jest trafianie w potrzeby klientów. Trzeba zaproponować im coś, co im się realnie przyda. Jeśli chodzi o reklamowe gadżety, jednym z takich funkcjonalnych dla klienta, a jednocześnie niedrogich w produkcji przedmiotów jest opaska odblaskowa. Żółty, zielony czy pomarańczowy odblask można spersonalizować, umieszczając na nim firmowe logo albo chwytliwy slogan marki. Co więcej, nie jest to tylko irytujący marketing, który zostanie prędko zignorowany! Samozaciskowe opaski:

  • są chętnie noszone przez osoby w każdym wieku,
  • stanowią istotny element dbania o bezpieczeństwo spacerowiczów i biegaczy, poruszających się wieczorem,
  • mogą być wykorzystane zarówno przez pieszych, jak i przez rowerzystów,
  • da się zastosować jako odblaski ochronne na wiele sposobów – np. przypiąć na uchwycie torby, owinąć wokół ramienia lub łydki bądź umieścić na ramie roweru,
  • są trwałe i wygodne w użytkowaniu.

Mało tego – przepisy ruchu drogowego nakazują pieszym noszenie po zmroku odblaskowych elementów, czyli np. przypinek albo opasek. Dotyczy to osób poruszających się poza obszarem zabudowanym.

Marketing firmy a opaski z nadrukiem

Jak zatem połączyć praktyczną dla odbiorcy funkcję takiego gadżetu z aspektem reklamowym, istotnym z punktu widzenia firmy? Przede wszystkim warto rozważyć, gdzie można reklamować się w taki sposób. Czy jest to wyłącznie siedziba przedsiębiorstwa i stojący w niej koszyk z opaskami, którymi mogą „częstować się” klienci? Otóż nie! Warto zwrócić uwagę na różne formy zastosowania tego przedmiotu, a potem poszukać, komu konkretnie się on przyda. W jakich sytuacjach opłaca się sięgnąć po taki środek reklamowy, przygotowany specjalnie na zamówienie?

Ogólnomiejskie lub lokalne wydarzenia sportowe

W większych miastach regularnie organizowane są rozmaite biegi okolicznościowe oraz festyny rodzinne z różnymi konkurencjami. Firmy z kolei tworzą swoje wydarzenia sportowe. Organizatorzy takich eventów często szukają patronów. Deklarując się jako sponsor, możesz dostarczyć różne gadżety reklamowe: koszulki, badge czy właśnie samozaciskowe opaski odblaskowe!

Targi firm

Tutaj każdy wystawca stara się przyciągnąć klientów do swojego stanowiska. Jednym ze sposobów jest dystrybucja użytecznych, darmowych gadżetów z nadrukiem. Wiele osób stawia na długopisy i torby płócienne, jednak odblaskowe elementy… bardziej rzucają się w oczy! Ponadto pisak po zużyciu zostanie zapewne wyrzucony. Tymczasem trwała opaska przyda się komuś na długo!

Akcje promujące bezpieczeństwo

Jeżeli Twoja marka ma cokolwiek wspólnego z szeroko rozumianym bezpieczeństwem – zwłaszcza na drodze, warto pójść z reklamą w tym właśnie kierunku. Kamizelki, opaski, odblaskowe badziki i inne tego typu przedmioty pokażą, że za misją firmy idą realne działania.

Okazji, przy których możesz ułatwić potencjalnym klientom poznanie Twojej marki, jest naprawdę wiele!

Opaski na zamówienie: o czym pamiętać?

Zanim zakupisz zestaw firmowych gadżetów, zastanów się nad ich nakładem. Zwykle im więcej sztuk zamawia się za jednym razem, tym cena za pojedynczą opaskę jest niższa. Kolejny krok to decyzja o kolorze. Na Buttony.pl masz do wyboru samozaciskowe opaski żółte, zielone, różowe oraz pomarańczowe. Barwę warto dopasować do grupy odbiorców. Żółty i zielony to uniwersalne kolory, na które zawsze bezpiecznie można postawić.

Następna kwestia to przemyślenie wzoru opaski. Ważne, aby projekt wpisywał się w podane przez producenta wytyczne. Chodzi tu głównie o wielkość grafiki. Przekroczenie narzuconych wymiarów może spowodować niepożądane obcięcie napisu czy obrazka. Na naszej stronie znajdziesz praktyczne i konkretne wskazówki, jak przygotować plik do nadruku UV na odblaskowej opasce.

Podsumowując

Chcąc się dobrze zareklamować, niekoniecznie trzeba celować w wyrafinowane formy marketingu. To, co proste i funkcjonalne, często sprawdza się najlepiej. Zapraszamy zatem do naszego sklepu z przypinkami, opaskami i innymi gadżetami firmowymi. Z naszą pomocą skutecznie wypromujesz swoją markę – i to na dowolnym wydarzeniu!